SPOLOČNOSŤ NEOTEX

NEOTEX® SA bola založená v roku 1959 v Grécku a dnes je jedným z popredných výrobcov tekutých hydroizolácií.

(Polyurea, PU, ​​hybrid, cementový a ďalšie), živicové podlahy (epoxid, polymočovina, polymér, na báze PU). ), riešenia na úsporu energie.

Neotex 60 years
Po celé tieto roky je súčaťou stratégie spoločnosti, odlíšiť sa nielen kvalitou, ale aj inováciami a technickou podporou. Vďaka týmto pilierom štruktúry spoločnosti má NEOTEX® v súčasnosti dlhodobé vzťahy so svojimi partnermi a neustále rozširuje svoju prítomnosť na rôznych trhoch v Európe, Afrike, Ázii, Amerike.

NEOTEX® bol certifikovaný TÜV CERT s DIN EN ISO 9001: 2015 pre aplikáciu manažérskeho systému v súlade s vyššie uvedenou normou pre výskum a vývoj, výrobu, predaj (vrátane vývozu), distribúciu a technickú podporu špecializovaných stavebných materiálov. Všetky produkty sú CE certifikované.

Predchádzajúce a súčasné skúsenosti, inovácie, špecializácia spolu s dobre vypracovaným a starostlivo vykonaným plánom rozvoja umožňujú spoločnosti NEOTEX® hľadieť do budúcnosti s optimizmom a každý rok zavádzať nové technológie a produkty špičkovej kvality do svojich odborností, udržať prvotný cieľ: spokojnosť zákazníka.

Vybrané produkty portfólia spoločnosti:

Strecha

Neoroof – Hybridný vodeodolný náter s UV ochranou a termoizolačnými vlastnosťami (tekutá guma).Neoproof PU W -40 – Vodeodolný polyuretánový náter na strechy s extrémnou mechanickou odolnosťou.Neoproof Nordic – Hybridný vodeodolný náter s UV ochranou v terakotovej farbe (tekutá guma).
Extrémne odolná strešná izolácia s dlhou životnosťou, UV ochranou a termoizlačnými vlastnosťami.

Steny a pivnice

Betofix Waterstop – Náter na zabránenie prenikaniu vlhkosti z muriva do interiéru. Ideálny pre pivnice a vlhké miestnosti.Silimper Nano – Hydrofóbny náter s tepelnoizolačným účinkom.Neotherm AC – Antikondenzačný náter proti tvorbe plesní a množeniu baktérií.

protiradonova izolacia zakladov
Umývateľný, cementový kryštalický materiál vhodný na
izoláciu a hydroizoláciu betónu.
Neoproof 360W – protiradónový hydroizolačný náter pre základy a múry

Podlahy a garáže

Neopox SF Plus – Epoxidový náter pre rýchle zhotovenie podlahy garáže, obchodu, haly,…Neodur Fast Track – Finálny náter pre rýchle zhotovenie podlahy garáže, obchodu, haly,…Neopox Special – Dvojzložková tekutá guma na podlahy, bazény, nádrže,…
neodur ft elastic
Neodur Fast Track PR – Základný náter pre zhotovenie podlahovej krytiny, vhodný pod Neodur Fast TrackRýchloschnúci polyaspartický, polyurea náter podláh, terás a striech Neodur FT Elastic.Epoxol Floor S – Dvojzložkový epoxidový systém bez obsahu rozpúšťadiel na vytváranie samonivelačných podláh.

Bazény a nádrže

Neopox Pool – Vysoko odolná a trvácna povrchová úprava bazénov.Neopox Special – Dvojzložková tekutá guma na podlahy, bazény, nádrže,…Neopox Primer AY – Základný náter pre maximalizovanie vlastností Neopox Pool.
NEOPOX CR
Neotex Antiskid M – Protišmyková prísada pre systémy povrchovej ochrany podláh a bazénovNeopox CR – Tekutá izolácia nádrží.

Terasy a balkóny

Neosil Bond
Neodur FT Clear – Transparentný náter (tekuté sklo). UV odolný. Nežĺtne ani po rokoch. Ideálny na dlažbu.Neosil Bond – Aktivátor adhézie pre Neodur FT Clear.Neopox Special – Dvojzložková tekutá guma na podlahy, bazény, nádrže,…

Penetráčné nátery a ochrana pred koróziou

Neotex Inox Primer – Penetračný náter s extrémnou adhéziou k neporéznym povrchom – nerez, hliník, galvanizovaná oceľ, sklo,…Silatex Primer – Penetračný náter pre betónové povrchy, múry, sádrokartón,…Neopox Primer BM – Penetračný náter, špeciálne vyvynutý pre asfaltové pásy, krytiny a membrány.
Epoxol – Primer – Základný náter pre povrchy, ktoré majú byť pokryté epoxidovými farbami.Revinex – Penetračný náter pre Neoroof a Neoroof NordicStabilizátor korózie a odhrdzovač – Neodur Metalforce

Textílie, tmely a rozpúšťadlá

Neotextille NTP – Netkaná textília z polyesteru 100g/m2Epoxol Putty – Tekutý živičný tmel (lepidlo)Jointex – Akrylový tmel
Neotex 1021 – Rozpúšťadlo pre epoxidové systémyNeodur FT Putty – Rýchloschnúci opravný tmelNeotex PU Joint – polyuretánová elastomérický vysoko kvalitný tmel

Tekutá hydroizolácia

Tekutá guma, tekutá dlažba a tekutý plast, tvoria hydroizolačný systém prepracovaných postupov a technických riešení s použitím talianskych, kanadských a anglickych materiálov, preverené dlhoročnou praxou a množstvom referencií. Vytvára BEZSPOJOVÚ monolitickú hydroizoláciu – striekanou alebo natieranou vodotesnou strešnou membránou s jedinečnými vlastnosťami. Základ systému tvorí jednozložkový materiál tekutá guma vyrábaný na základe ojedinelých patentovaných technológií.

Použitie:

Uplatnenie nachádza pri opravách a kompletných sanáciach zatekajúcich plochých a šikmých striech, ktoré sú tvorené asfaltovými izolačnými pásmi, modifikovanými asfaltovými pásmi, gumovými či PVC fóliami, trapézovými plechmi či sendvičovými panelmi, ale aj pri tvorbe nových striech, izolácií balkónov a terás, spodných stavieb, bazénov, kúpelní… Realizujeme ako lokálne opravy, tak aj celkové rekonštrukcie, ktoré naviac môžeme vykonať postupne po napr. ročných etapách. Technologické riešenie Alfema naviac umožnuje opravovať strechy, bez nutnosti demontáže existujúcich nefunkčných asfaltových pásov či PVC fólií, čo šetrí náklady.

Aplikácia:

Materiál je možné aplikovať na podklady : drevo, betón, plech, asfaltové pásy, šindel, fólie, epdm, polystyrén, PVC, železné konštrukcie, pozinkované materiály, plast, sadrokartón.Všeobecné použitie : hydroizolácia strechy, ploché aj šikmé, hydroizolácia balkónov, hydroizolácia terás, hydroizolácia bazénov, hydroizolácia rôznych detailov, hydroizolácia spodnej stavby, hydroizolácia stien a podlahy, hydroizolácia kúpelní, bazénov, hydroizolácia sprchových kútov, hydroizolácia pivníc atď.Hydroizoláciu môžte pôužiť  na opravu ale aj na novostavbu.

Tekutá guma je vyrobená na vodnej báze, bez rozpúšťadiel, pričom obsahuje hydroizolačné látky, ktoré aplikáciou vytvoria pružnú membránu, bráni vniknutiu vody, chráni povrch pred UV žiarením.
Tekutá guma sa aplikuje za studena pomocou striekacieho systému, štetca alebo valčeka a má veľmi vysokú odolnosť voči poškodeniu a vnikaniu vody.

Tekutá guma Alfema

Je jednozložková vo farebnom prevedení: biela, čierna, bordová, modrá, šedá.

Tekutá guma FLEX FLOOR 

 • protišmykový,hydroizolačný /vodotesný/ materiál
 • bezspojová hydroizolácia vytvrdnutá do 20 minút
 • aplikácia až do -20°CTekutá guma na bazény
 • možnosť aplikovania na vlhké podklady
 • odolná voči dažďu už po 20 min po zatvrdnutí
 • 100% priľnavosť, elastický
 • dlhá životnosť ( predpoklad 40 rokov)
 • ľahká aplikácia ( štetec,valec )
 • možnosť opravy svojpomocne (zníženie nákladov)
 • jednoliaty kvalitný povrch bez problémových spojov
 • možnosť dosiahnutia hladkého povrchu
 • pri postupných opravách dôjde k dokonalému homogénnemu spojeniu spojovaných častí vrstvy
 • aplikácia na strechy, balkóny, logie, terasy, základy , priemyselné podlahy , bazény , žlaby , spodné stavby…
 • výrobok je odolný voči pôsobeniu UV žiarenia
 • odoláva atmosferickým vplyvom
 • spotreba 1kg = 1mm

Použitie tekutej gumy:

 • zatekanie strechy – ploché, šikmé
 • zatekanie terasy
 • zatekanie balkónov
 • izolácia základov stien
 • izolácia bazénov, jazierok
 • zatekanie spojov
 • popraskaná izolácia

Na stiahnutie: